Tuning Area

Fun

AcasaPortalFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Comparatie Logan-Solenza!

In jos 
AutorMesaj
Alinutz
Police racer

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 29
Data de inscriere : 08/03/2007

MesajSubiect: Comparatie Logan-Solenza!   Mar Mar 13, 2007 8:50 pm

Astept o comparatie Solenza-Logan,avantaje -dezavantaje!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DarkShadow
Mechanic
Mechanic

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 28
Data de inscriere : 14/03/2007

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Mier Mar 14, 2007 9:59 pm

Umm comparatia e simpla Razz Logan > Solenta fara drept de apel... motive...pai ar fi 1 si bun..Solenta e Dacia , Logan e Renault Razz. In Logan nu prea se mai vede urma Dacia decat la sigla probabil...interioru e clar diferit , tabla e mult mai de calitate decat la orice dacia ( berlina , nova , solenta ) , viteza e ceva mai mare ( 175km/h maxim pt un 1.6 ), sa nu mai spun ca intr-o solenta la viteza maxima zici ca explodeaza Razz pe cand la logan abea se simte. Pe scurt Logan e o masina cu adevarat reusita dupa parerea mea spre deosebire de toata seria Dacia. Sa speram ca nu e doar un foc de paie.
Sus In jos
Schumy
Boss Racer

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 22/08/2006

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Joi Mar 15, 2007 8:55 am

Eu tottusi prefer Solentza....am vorbit cu multi mecanici si spun k sunt multe probleme la Logan,Lol dc solentza ar fi Dacia?Si solentza e renaul si oricum cele 2 masini sunt surori,a 2 fiind ceva mai evoluata dar o masina ieftina construita pt o tara cu infrastructura slaba Very Happy

Mechanic
Mechanic

Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 15/03/2007

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Joi Mar 15, 2007 10:38 am

Acum ca de..se apropie cu pasi repezi scoala de soferi..as prefera o solentza .

Probabil daca as avea bani as lua un logan dar sigur nu l-as la chip si as investii ceva in el de la bun inceput.Dupa parerea mea solentza la raportul calitate/pret este OK pe cand loganul(precum zicea si schumy) cam are probleme(probabil si pt faptul ca este prima masina de Dacia-Renault proiectata si scoasa la vanzare pt publicul larg...s-au cam grabit ).
Sus In jos
Alinutz
Police racer

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Joi Mar 15, 2007 8:45 pm

BHAI lasatzine frate cu Solenza! ala e motor de 1310! Logan e mashina frantzuzesca shi are atatea modele! Solenza nici nu se mai fabrica ! asha k cioku mik!
Sus In jos
dolar_2702
Mechanic
Mechanic

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Joi Mar 15, 2007 10:45 pm

solentza motor de 1310 ?????...cu componente renault Wink

loganu a fost scos rpd pe piatza pt a iesi si ei in evidenta cu un model nou dar performantele lui inca nu sunt chiar stralucite

ps: daca itzi aduci aminte si ai fost documentat anu trecut toate masinile achizitionate de doritori au fost sesizate sa mearga la un control pt a remedia unele erori si prbleme pe care DAcia Logan le facuse la acest model...

Inca ceva nu am spus ca loganu nu e bun din contra este ok pt tehnologia Dacia din ziua de azi Wink
Sus In jos
Schumy
Boss Racer

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 22/08/2006

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Joi Mar 15, 2007 10:53 pm

Corect corect.......Logan a dat gres la lansarea pe piata Very Happy

Mechanic
Mechanic

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Vin Mar 16, 2007 10:39 pm

Sunteti prost informati Smile Imi pare rau sa vad ca rappu romanesc cam are dreptate....sunteti mult prea influentati de presa....Logan nu are nici pe departe probleme tehnice ... nici pe departe mai mult decat o Dacie Solenta...tot ce aburesc astia la TV ca i-ar fi zburat o roata ca s-ar fi rasturnat sunt pure abureli...eu am logan de 2 ani am mers in el cu 175 km/h am facut curbe cu 100 si ceva si nu am murit ^^ s-a comportat extraordinar.....pe cand acele " faimoase " probleme tehnice au fost doar calculatoarele de bord care oricum erau deja prea mult pt o Dacie...si da Solenta are influente Renault dar Logan este cam..90% Renault in timp ce Solenta cam...40% sa zic...deja nu se mai vede influenta comunista de Dacia. Si eu cred ca daca germanii au ajuns sa comande mii de Logan inseamna ceva...chiar dak ati zice ca nu ca e din cauza pretului...nemtii se uita la calitate in primu rand..si Logan e de calitate...
Si precum zice Alin..daca Solenta deja nu se mai fabrica dupa nu foarte multi ani de la lansare...inseamna ceva...mai bine ai face un pool Logan vs Clio cred ca ar fi mai echilibrat.
Sus In jos
dolar_2702
Mechanic
Mechanic

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Sam Mar 17, 2007 12:38 am

Sunt nevoit sa ma repet :
Inca ceva nu am spus ca loganu nu e bun din contra este ok pt tehnologia Dacia din ziua de azi .

Iar in ceea ce priveste Logan vs Clio aici ai dreptate Smile, dar sa nu fim oof topic. Vom folosi acest subiect la alt topic unde se va vorbi despre cele 2 masini : performante, probleme si alte pareri pro si contra.Smile

As vrea sa subliniez un anumit aspect:
SUNTEM PE ACEST FORUM PT A DISCUTA ...PT A NE EXPUNE PARERILE PRO SAU CONTRA , NU PT A NE CERTA SAU DECLANSA DISCUTII INUTILE !

sal'tare Wink
Sus In jos
Alinutz
Police racer

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Sam Mar 17, 2007 8:35 pm

Bhai Solenza nu are motor de Renault shi Loganu e made by Renault,Solenza are motor de Dacie.
P.S. Schumy lasane cu Solenza ta , itzi lauzi shi u marfa,nu mai fi invidios!
Sus In jos
DarkShadow
Mechanic
Mechanic

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   Vin Mar 23, 2007 11:29 am

Dolar_2702 tot ce am facut eu a fost sa exprim parerile pro si contra Razz nu m-am certat nu am jignit p nimeni Very Happy mi-am spus doar parerea proprie Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Comparatie Logan-Solenza!   

Sus In jos

Comparatie Logan-Solenza!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tuning Area :: Pasiuni :: Auto-
Mergi direct la: